6:58:59 - شنبه 7 ژانویه 2017
رقابت نفس گیرشیر زنان بویراحمدی با مردان پولدار ، مهندس ، دکتر در تصاحب کرسی های شورای شهر
به گزارش سراج خبر  ،کارزار پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج در حالی دارد به اوج خود می‌رسد و تنورش گرم می‌شود که زنان یاسوج برای رقابت با مردان پول‌دار، مهندس و کسانی که تا دیروز مسئولیت داشتند، به این عرصه ورود پیدا کرده‌اند، در چهار دوره گذشته انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج تنها […]

به گزارش سراج خبر  ،کارزار پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج در حالی دارد به اوج خود می‌رسد و تنورش گرم می‌شود که زنان یاسوج برای رقابت با مردان پول‌دار، مهندس و کسانی که تا دیروز مسئولیت داشتند، به این عرصه ورود پیدا کرده‌اند، در چهار دوره گذشته انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج تنها یک زن به این پارلمان محلی راه یافت، اما اکنون زنان که از عملکرد مردان چندان رضایت ندارند، خود برای رقابت با آنها پا به این میدان گذاشته‌اند.

 

kebna-news-copy-768x286

محبوبه آذرگشسب، آزیتا حکمتی‌اصل، زهرا زمانی، پریسا راد و طیبه نظری افرادی هستند که برای حضور در این انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند.

عملکرد نسبتاً قابل قبول و منحصر بفرد زهرا زمانی عضو فعلی شورای اسلامی شهر یاسوج در این پارلمان محلی تاحدودی نظر شهروندان یاسوجی را نسبت به رأی اعتماد دو باره به زنان را افزایش داده است و در حقیقت میتوان گفت عملکرد زهرا زمانی در شورا ۱۰+۱ بود و به تنهایی توانسته کفه خدمت و ایجاد بستر برای مسائل رفاهی،  ورزشی،  تفریحی و…را ۱۰برابر مردان حاضر در شورای شهریاسوج  به نفع خود ثبت کند ، متاسفانه درگیر یهای داخلی اعضاء شورا برای رسیدن به کرسی ریاست فرصت خدمت را از آنها سلب کرد و خانم زمانی توانست از این فرصت طلایی به نفع مردم شهرستان بالاخص قشر بانوان به دور از هیاهوهای بی مورداستفاده و  خدمات ارزشمندی را ارائه دهد این عملکرد مثبت “زمانی” هم باعث تشویق بانوان برای حضور در عرصه رقابت با مردان  باشد و هم مردم با نظر به عملکرد مثبت و قابل قبول «زهرا زمانی»  به حضور زنان در این عرصه خوشبین باشند .

حضور چهره‌های علمی، دانشگاهی و توانمند زنان در انتخابات شورای شهر یاسوج در کنار زهرا زمانی می‌تواند تا حدودی نظر مردم را نسبت به مدیریت و عملکرد شورای شهر در جهت حل مشکل آنها امیدوار کنند.و یقینا اگر زنان مطرح بتوانند از یکسری مشاورینی که در حوزه تبلیغات و جنگ روانی صاحب نظر هستند استفاده کنند نتیجه ای بدست می آورند که در تاریخ بویراحمد ماندگار باشد.

محبوبه آذرگشسب که حکم مشاور فرماندار بویراحمد را نیز دارد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب بویراحمد و نام او در بین اصلاح‌طلبان شهر یاسوج کاملاً آشنا است.

فعالیت‌های «آذرگشسب» در احزاب مختلف سیاسی اصلاح‌طلبان او را به عنوان یک اصلاح‌طلب  معرفی می‌کنند .

از طرف دیگر «آزیتا حکمتی‌اصل» دارای مدرک کارشناسی‌ارشد و جوان است که در سه دوره در رشته کیک‌بوکسینگ در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد به مقام قهرمانی دست یافت، او قهرمان میادین سخت ورزشی بوده است و احتمال اینکه در این میدان نیز پیروز و بر حریفان خود غلبه کند، وجود دارد.

«پریسا راد»؛ اولین زنی که ورودش را به کارزار انتخابات شورای شهر یاسوج اعلام کرد، او علاوه بر تجربه‌های زیادی که در امور فرهنگی، گردشگری دارد در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، اداری و حقوق شهروندی هم بی‌تجربه نیست.

«طیبه نظری»  که سابقه در حوزه بهداشت دارد، اما چندان نامش آشنا نیست و جدیداً با حضور برخی از بزرگان روستای محل سکونتش برای حضور در انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج اعلام آمادگی کرد.

به گزارش کبنا، «حمیده هدایت‌خواه» که اخیراً رسانه‌ها او را یکی از کاندیداهای احتمالی شورای اسلامی شهر یاسوج معرفی کردند، حضورش را در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تکذیب کرد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد مطالعات زنان و متخصص حوزه فرهنگ است.

 

آیا زنان یاسوجی مدیریت شهر را از دست مردان خواهند گرفت.

منبع:
  1. دانشجو   ژانویه 7, 2017  

    درود بر خانم زمانی ما إز عملکرد أو رضایت داریم  توضیحات زیبایی داده شده حتما حمایت میکنیم 

  2. صغرا   ژانویه 7, 2017  

    تحلیل قشنگی بود ما خدمت خانم زمانی هستیم

مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ