7:24:01 - یکشنبه 22 ژانویه 2017
ورود حراست «ابتکار» به یک ماجرای خانوادگی! +توضیحات فارس
در پی انتشار گزارش ماجرای شراکت میلیاردی پسر معصومه ابتکار، اداره کل حراست سازمان محیط زیست به این موضوع خانوادگی واکنش نشان داد! سراج خبر به نقل از فارس   ۲۸ دی ماه امسال، گزارشی تحت عنوان «ماجرای شراکت میلیاردی سرمایه‌گذاران جوان با آقازاده «ابتکار» + سند» توسط خبرگزاری فارس منتشر شد، که اداره کل […]

در پی انتشار گزارش ماجرای شراکت میلیاردی پسر معصومه ابتکار، اداره کل حراست سازمان محیط زیست به این موضوع خانوادگی واکنش نشان داد!

سراج خبر به نقل از فارس   ۲۸ دی ماه امسال، گزارشی تحت عنوان «ماجرای شراکت میلیاردی سرمایه‌گذاران جوان با آقازاده «ابتکار» + سند» توسط خبرگزاری فارس منتشر شد، که اداره کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به این گزارش جوابیه‌ای را توسط روابط عمومی سازمان برای خبرگزاری فارس ارسال کرده است.

متن این جوابیه به شرح زیر است:

خبرگزاری فارس در چهارصد و هفتاد و ششمین (۴۷۶) خبرسازی خود علیه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست طی سه سال اخیر و بر مبنای اخبار خلاف واقع و غیرمسئولانه، در پی ایجاد پرونده جدیدی است.

این مطلب که در خبری با عنوان «ماجرای شراکت میلیاردی سرمایه‌گذاران جوان با آقازاده ابتکار» در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۹۵ در آن خبرگزاری منتشر شده، بر مبنای ادعاهای فردی است که مدت‌ها با هدف اخاذی به تهدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مشغول است.

از این رو اداره‌ کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست در توضیحی راجع به این ادعاها تصریح کرد: «از وظایف ادارات کل حراست، صیانت از منابع مادی و معنوی مجموعه متبوع از جمله نیروی انسانی و سلامت فضای کاری است. این اداره کل با رعایت این اصل در پی مزاحمت‌هایی که به صورت حضوری، تلفنی و نیز تهدیداتی که از طرق مختلف برای معاون رئیس‌جمهور ایجاد و سبب اختلال در انجام وظایف شده بود، اقدام کرده و از فردی که مدعی طلبکاری بوده خواسته تا از طرق قانونی موضوع را دنبال کند.

لازم به ذکر است که دستگاه‌های نظارتی از جمله بازرسی ویژه ریاست‌جمهوری در پی فضاسازی‌های این فرد وارد عمل شده و از همه زوایای موضوع باخبر است. همچنین پرونده در دستگاه قضایی در دست بررسی است و اگر قانون محل رجوع است چرا در این دعوا منتظر حکم قوه قضائیه نشده‌اند؟ آیا یک خبرگزاری براساس قانون و اخلاق می‌تواند اینگونه قبل از صدور حکم قاضی وارد پرونده‌ای شود و به قضاوت بنشیند؟

متأسفانه خبرگزاری فارس از طریق این خبر تلاش کرده است اخبار جعلی قبلی در مسئله واردات بنزین را زنده کند، در حالی که استنادات خبر مورد بحث ارتباطی با موضوع واردات بنزین ندارد و اگر چنین بود حتماً تاکنون این خبرگزاری در میان ۴۷۶ خبرسازی خود، سندی واضح و روشن از واردات بنزین منتشر کرده بود.

توضیحات خبرگزاری فارس:

۱ـ روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست در ابتدای پاسخ خود، اتهام «خبرسازی» را به این خبرگزاری نسبت داده در حالی که انتشار واقعیت‌های مستند خبرسازی نیست و خبرگزاری فارس حق پیگیری این اتهام از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ می‌داند و در صورت لزوم اسناد را هم منتشر خواهد کرد. از سوی دیگر اگر ۴۷۶ بار خبرگزاری فارس علیه محیط زیست خبرسازی کرده است چرا علی‌رغم پیگیری‌های سازمان محیط زیست این خبرگزاری مردمی تا به حال یک بار در مراجع قضایی محکوم نشده است؟ پس واضح است که چه کسی به دنبال فریب افکار عمومی است.

۲ـ روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده که فردی مدتهاست با هدف اخاذی… به تهدید ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست مشغول است…، با امعان نظر به مطالب مندرج در گزارش خبرگزاری، هیچ جا اشاره‌ای به ابتکار و طلب مالباختگان از او نشده است، در حالی که اصرار سازمان حفاظت محیط زیست این است که این موضوع را به ابتکار نسبت داده و از این طریق از منابع دولتی از قبیل نیروی انسانی، کارشناس و… علیه مالباختگان استفاده کنند!

۳ـ در بخشی از نامه اداره‌کل روابط عمومی آمده است که از وظایف ادارات کل حراست صیانت از منابع مادی و معنوی مجموعه متبوع از جمله نیروی انسانی و سلامت فضای کاری است، در حالی که این موضوع به فرزند و همسر ابتکار مرتبط بوده و این نکته قابل تأمل است که حراست یک دستگاه دولتی بر اساس آنچه در جوابیه ذکر شده، چرا باید به یک پرونده شخصی ورود پیدا کند؟!

۴ـ اداره کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست یک واحد فنی و تخصصی است و یقیناً اطلاع دارد که مزاحمت اعم از حضوری و تلفنی و تهدید کارکنان دولت به ویژه معاون ریاست‌جمهوری یک عمل مجرمانه است و چرا تاکنون حراست سازمان به این مهم توجه نداشته و هیچ اقدام قانونی به عمل نیاورده است؟

۵- مطالب مندرج در گزارش خبرگزاری فارس صرفاً طلب مالباختگان از فرزند و همسر ابتکار است و این خبرگزاری در مورد اخاذی و تهدید رئیس سازمان محیط زیست ادعایی ندارد اگرچه مالباختگان بابت این اتهام و افترا می‌توانند در محاکم قضایی طرح دعوی کنند!

۶ـ بنا به اخبار واصله مالباختگان پس از مراجعات مکرر به خانواده ابتکار و قطع امید از عدم پرداخت بدهی افراد، به مراجع ذیصلاح قضایی مراجعه کردند، که تعدادی از احکام صادره در خبر آمده است.

۷ـ با توجه به احکام جلب فرزند ابتکار (طه هاشمی) و عدم توفیق جلب وی به دلیل آقازاده بودن، مالباختگان به ناچار مطالب خود را به مقامات مسئول (ریاست‌جمهوری ـ ریاست قوه قضائیه ـ مجلس شورای اسلامی) اعلام داشته که متعاقب آن بازرسی ریاست‌جمهوری وارد شده و موضوع را بررسی کردند که از نتایج آن اطلاعی در دست نیست و این خبرگزاری آمادگی انتشار نتایج بررسی‌های بازرسی ریاست‌جمهوری را دارد.

۸ـ بنا به اخبار واصله، تعدادی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست به ویژه مدیرکل حراست آن در دفتر کار همسر ابتکار (محمد هاشمی) حاضر شده و با وکیل مالباختگان ملاقات کرده و در انتهای جلسه مدیرکل حراست این سازمان از صحت عمل و رفتار قانونی مالباختگان در راستای استیفای حقوق آنان اعلام رضایت کرده است.

۹ـ این خبرگزاری به حکم وظیفه شرعی و قانونی اعلام می‌دارد که افراد اعم از حقیقی، حقوقی و دستگاه‌های دولتی باید برای احقاق حق خود به مراجع ذیصلاح قانونی مراجعه کنند و شایسته نیست که یک مقام مسئول دولتی از امکانات و نیروهایی که به واسطه پست دولتی خود در اختیار دارد برای حل مشکلات خانوادگی بهره ببرد.

۱۰- این جوابیه بیشتر از آنکه پاسخی به افکار عمومی باشد تأیید گزارش خبرگزاری فارس است.

بر چسب ها: , ,
منبع:
  1. محمدی   ژانویه 22, 2017  

    وقتی چند نفر از خانواده و فرزند شهید با اعتماد به آقازاده طاها هاشمی پسر معصومه ابتکار و شوهر شان آقای مهندس هاشمی در یک کار اقتصادی سرمایه گذاری میکنند و پول زندگیشان رو با اعتماد به پسر معاون ریاست جمهور میدهد وقتی این عزیزان که فرزندان مردان بزرگی که جانشان را برای برقراری نظام جمهوری اسلامی ودر منطق جنگی سالها جنگیده اند حال فرزندان شهدا برای احقاق حقشان به چندین جا منجمله وزارت اطلاعات. قوه قضاییه. مجلس شورای اسلامیوبازرسی ریاست جمهوری و بیت رهبری شکایت کرده اند  بعد خانم ابتکار به دفاع فرزند گناهکار ش با کلمات فاسق اخاذ وهتاک. واینکه اورا تهدید کرده اند در رسانه بیان کرده اند آیا چون این آقا زاده و خانم زاده است باید با این جوانان که میلیارد سرمایه گذاری کردند این طور توهین از خانم ابتکار بشنوند در صورتی که خانم ابتکار از همه چیز از ابتدا باخبر بودند و همه چیز رو میدونستند

  2. ناشناس   ژانویه 22, 2017  

    چرا خانم ابتکار این همه توهین های زشت به این عزیزان که سرمایه گذاری کرده‌اند  کرده آیا این خان که روی خون شهدا نشسته و سالها در مقام و قدرت بوده حق داره به دفاع از خودش هم توهین به فارس وهم توهین به فرزندان شهدا کند کی چنین آمارهایی به این خانم داده

  3. علیرضا   ژانویه 22, 2017  

    به نظرم باید این جوانان که با پسر ابتکار سرمایه گذاری کردند از این همه توهین خانم ابتکار بهشون باید شکایت کنند

مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ