۵:۲۴:۱۴ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
محبت کردن به همسر، کلید موفقیت در زندگی مشترک
پیامبر اکرم(ص) در خصوص توجه به کانون خانواده می فرمایند: نشستن مرد در کنار خانواده‌اش، نزد خدای بزرگ دوست داشتنی‌تر از اعتکاف در مسجد من است. به گزارش  سراج نیوز ، نهاد خانواده در اسلام از جایگاه مقدسی برخوردار است و حفظ و تداوم آن اهمیت زیادی دارد چنانکه اهل بیت(ع) توصیه‌های بسیاری در این […]

پیامبر اکرم(ص) در خصوص توجه به کانون خانواده می فرمایند: نشستن مرد در کنار خانواده‌اش، نزد خدای بزرگ دوست داشتنی‌تر از اعتکاف در مسجد من است.

به گزارش  سراج نیوز ، نهاد خانواده در اسلام از جایگاه مقدسی برخوردار است و حفظ و تداوم آن اهمیت زیادی دارد چنانکه اهل بیت(ع) توصیه‌های بسیاری در این زمینه دارند. از جمله پیامبر اکرم(ص) در خصوص توجه به کانون خانواده می فرمایند: «جلوس المرء عند عیاله احب الی الله تعالی من اعتکاف فی مسجدی هذا»، نشستن مرد در کنار خانواده‌اش، نزد خداوند از اعتکاف در مسجد من دوست داشتنی‌تر است. (میزان الحکمه ج۴ ص۲۸۷)

 

حضرت امیرالمؤمنین(ع) نیز در همین زمینه فرموده‌اند: «فدارها علی کل حال واحسن الصحبه لها فیصفو عیشک»، همیشه با همسرت مدارا کن، و با او به نیکی همنشینی کن تا زندگیت باصفا شود. (مکارم الاخلاق ص۲۱۸)

 

پیامبر اکرم(ص) درباره نحوه تعامل با همسر توسط بانوان فرمودند: «ان من خیر نسآءکم المتبرجه من زوجها الحصان عن غیره»، بهترین زنان شما آن زنی است که برای شوهرش آرایش و زینت می کند وخود را از بیگانگان می پوشاند. (بحار الانوار ج۱۰۳ ص۲۳۵)

 

هم‌چنین از آن حضرت روایت است که فرمودند: «علیها ان تطیب باطیب طیبها وتلبس احسن ثیابها وتزین باحسن زینتها»، بر زن است که [برای شوهرش] خوشبوترین عطرهایش را بزند و بهترین لباس‌هایش را بپوشد و از زیباترین زینت‌هایش استفاده کند. (الکافی ج۵ ص۵۰۸)

 

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ