۵:۲۷:۰۲ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
پایگاه صهیونیستی؛ نمی توانیم ایران را متوقف کنیم/ تسلیحات ایرانی در دست حزب الله
عملی شدن یا نشدن این آتش بس، نگرانی اولیه اسرائیل نیست؛ بلکه حضور نظامی ایران و نیروهای حزب الله لبنان در مرزهای اسرائیل، مسئله اصلی است…» به گزارش  سراج نیوز، پایگاه صهیونیستی “دبکا فایل” (Debka File)، با انتشار گزارشی به گمانه زنی در رابطه با توافق آتش بس سوریه پرداخته و نسبت به گسترش نفوذ […]

عملی شدن یا نشدن این آتش بس، نگرانی اولیه اسرائیل نیست؛ بلکه حضور نظامی ایران و نیروهای حزب الله لبنان در مرزهای اسرائیل، مسئله اصلی است…»

به گزارش  سراج نیوز، پایگاه صهیونیستی “دبکا فایل” (Debka File)، با انتشار گزارشی به گمانه زنی در رابطه با توافق آتش بس سوریه پرداخته و نسبت به گسترش نفوذ ایران در سوریه ابراز نگرانی کرده است.

این پایگاه صهیونیستی ضمن شکننده توصیف کردن این توافق، تلاش های نتانیاهو برای جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در سوریه را ناموفق خوانده است.

در این گزارش آمده است:

«آتش بسی که پرزیدنت دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین بر آن توافق کردند و از روز یکشنبه به اجرا در آمده است، مرزهای جنوب غربی سوریه با اردن و اسرائیل را در بر می گیرد. این توافق آتش بس، مخلوطی از عوامل ناشناخته با چشم اندازی مبهم است؛ حتی با وجود استانداردهای ضعیف جنگ شش ساله در سوریه.

اما عملی شدن یا نشدن این آتش بس، نگرانی اولیه اسرائیل نیست؛ بلکه حضور نظامی ایران و نیروهای حزب الله لبنان در مرزهای اسرائیل، مسئله اصلی است.نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل به صورت مداوم بر غیرقابل قبول بودن حضور ایران و حزب الله در مرزهای اسرائیل تاکید کرده اند. نتانیاهو پیش از نشست جی ۲۰ با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در رابطه با این نگرانی ها گفتگو کرد.

اما این تلاش ها مانع از دستیابی پوتین و ترامپ به توافقی که حضور ایران و حزب الله در نزدیکی مرزهای اسرائیل را نادیده میگیرد، نشد. ناکامی عملی تلاش های رسمی اسرائیل در این رابطه، دقیقا مانند اصرارهای نتانیاهو بر جلوگیری از مسلح سازی حزب الله لبنان توسط ایران از طریق سوریه است که در عمل هیچ تاثیری نداشته است؛ چه اسرائیل بخواهد چه نخواهد، حزب الله به این تسلیحات دست می یابد.»

 

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ