آقای آملی لاریجانی! بهترین پاسخ به احمدی نژاد، کلید در این پرونده هاست

رسایی: بهترین پاسخ به احمدی نژاد از طرف قوه قضائیه نه عصبانیت است و نه افتتاح پرونده قضایی جدید، فقط هر چه سریعتر با برگزاری دادگاه علنی و اعلام عمومی آن، تکلیف این پرونده ها را مشخص کند.

به گزارش سراج نیوز، حجت الاسلام حمید رسایی نوشت: این روزها کلیپی از گفتگوی انتقادی آقای احمدی نژاد نسبت به عملکرد رئیس قوه قضائیه در فضای مجازی دست به دست می شود. به نظرم البته اگر احمدی نژاد خودش رییس قوه قضائیه بود، بخشی از اشکالاتی را که درباره عملکرد آقای آملی لاریجانی مطرح کرده است، در عملکرد خودش هم پیدا می شود کرد چرا که برخی از این ساختارهای قضایی نیاز به ترمیم دارد.

با این وجود، به نظرم بهترین پاسخ به او از طرف قوه قضا نه عصبانیت است و نه افتتاح پرونده قضایی جدید، فقط هر چه سریعتر با برگزاری دادگاه علنی و اعلام عمومی آن، تکلیف این پرونده ها را مشخص کند:

دادگاه اتهامات آقای بقایی
دادگاه ظلم به دانشجویان بورسیه
دادگاه برادر روحانی، حسین فریدون
دادگاه برادر رئیس قضا، فاضل لاریجانی
دادکاه دریافت کنندگان حقوق های نجومی
دادگاه واگذاری های نجومی املاک شهرداری
دادگاه تخلفات گسترده انتخابات ریاست جمهوری۹۶

باور کنید بررسی سریع به این پرونده ها البته به صورت علنی و اعلام نتایج آنچه تاکنون صورت گرفته، نه تنها به نفع ریاست قوه قضائیه که منافعی دراز مدت برای نظام جمهوری اسلامی دارد. هر چه زمان بیشتری از بررسی این پرونده ها می گذرد، علامت سئوال های افکار عمومی بیشتر و طبعا کار مسئولان قضا در رفع این علامت سئوال ها سخت تر خواهد شد.

ریاست قوه قضائیه حتما این توصیه های امام خامنه ای را از یاد نبرده اند که همین چند ماه قبل (۱۲ تیر ۹۶) در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه فرمودند:

«لازمه پیشرفت کارها در دستگاه قضایی و ایجاد تلقی عمومی از قوه قضائیه به‌عنوان مجموعه‌ای «نجات‌بخش، امیدبخش و آرامش‌بخش»، برخورد جدی با تخلفات است.»

«در جایی که آبروی نظام در معرض خطر است، حفظ آبروی نظام اسلامی مقدم و مهمتر از حفظ آبروی نزدیکان و اعضای خانواده‌ی آن‌ها است، زیرا مردم مسائل را می‌بینند و متوجه می‌شوند و نباید اینگونه احساس شود که قوه قضائیه با متخلفانِ قضایی، برخورد نمی‌کند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme