به گزارش سراج نیوز ، مهرانه مهین‌تُرابی متولد ۲۰ مرداد ۱۳۳۶ در کرج و تا کنون ازدواج نکرده‌ است. او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد. اولین تجربه بازیگری او ایفای نقشی در تئاتر “تله” نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی دیانا در سال ۱۳۵۶ بود.

مهرانه مهین ترابی و حمیده خیرآبادی
مهین ترابی با فیلم “گلبهار” به کارگردانی تهمینه اردکانی در سال ۱۳۶۵ به سینما آمد و با مجموعه تلویزیونی “مش خیرالله صندوقچه اسرار” در سال ۱۳۷۰ عضوی از خانواده مجموعه‌های تلویزیونی شد و با نقش آفرینی در مجموعه “همسران” و “خانه سبز” به اوج محبوبیت رسید.

او همچنین دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

مهرانه مهین ترابی
مهین ترابی در پاسخ به این سوال که چرا ازدواج نکرده‌است می گوید: ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم.

“آتش بس ۲”، “شور زندگی”، “سفر پرماجرا” و “ملک خاتون” از آثار سینمایی و “عروس”، “نرگس”، “صاحبدلان”، “همه بچه های من”، “بچه های نسبتا بد”، “همه چیز آنجاست” و “آنام” از سریال هایی است که این بازیگر در آن ها ایفای نقش کرده است.

تولد شصت سالگی مهرانه مهین ترابی

یکی از بازی های تاثیر گذار این بازیگر بازی در کنار خسرو شکیبایی در خانه سبز است به ویژه تعامل این دو بازیگر در نقش که مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.

تولد شصت سالگی مهرانه مهین ترابی به مناسبت سالروز این بازیگر، جمعه ۲۰ مردادماه امسال با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.