20:51:23 - جمعه 6 آوریل 2018
۵ روستا در محدوده دریاچه سد تنگ سرخ قرار دارد/ برآورد غرامت ۶۰ میلیاردی برای فاز اول
سراج نیوز : بعد از ظهر امروز نشست تصمیم‌گیری در خصوص سد تنگ‌سرخ با حضور علی‌محمد احمدی استاندار، معاون هماهنگ کننده قرارگاه قرب کربلا، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد. در این نشست نماینده حقوقی امور آب استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح […]

سراج نیوز : بعد از ظهر امروز نشست تصمیم‌گیری در خصوص سد تنگ‌سرخ با حضور علی‌محمد احمدی استاندار، معاون هماهنگ کننده قرارگاه قرب کربلا، نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این نشست نماینده حقوقی امور آب استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح اقدامات امور آب ظرف چند سال اخیر برای متراژ اراضی و باغات مردم و همچنین نحوه و چگونگی و مقدار غرامتی که باید به آن‌ها پرداخت شود اشاره کرد.

کشاورز در این نشست اظهار کرد: کلنگ‌زنی از سال ۹۰ آغاز شد و از همان سال بحث تملک در دستور کار قرار گرفت.

این مسؤول در امور آب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بحث تملک در قالب تجمیعی و تفکیکی صورت گرفت که قریب به ۶۸۶ هکتار در محدوده مخزن سد اراضی ناخالص برآورد شد که ۳۴۰ هکتار از آن باغی و بقیه نیز مسکونی و زراعی و بستر رودخانه است که شامل اراضی غیر زراعی با متراژ ۳۵۰ هکتار بود.

وی افزود: کل افرادی که در محدوده سد دارای حقوق قانونی هستند مورد شناسایی قرار دادیم که بیشتر اراضی آن‌ها دولتی است و دارای نسق زراعی بوده و بیشتر نسق‌های آن‌ها در محدوده منابع طبیعی قرار دارد.

کشاورز افزود: قسمتی از خسارت اعیانی پرداخت شده و در حال حاضر کل پرونده‌های فاز اول تشکیل شده است.

این مسؤول گفت: تعداد ۵ روستا در محدوده دریاچه سد قرار می‌گیرند که جمعا ۶۲ خانوار هستند و همه تاسیسات در این روستاها شناسایی شده است.

وی مشکل این دستگاه با مردم را در پاسخگویی به استعلامات دانست و افزود: از همه اهرم‌های قانونی برای کمک به مردم استفاده شده است و تاسیسات و طرح‌ها و پروژه‌ها را متراژ کرده‌ایم و نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ