پروژه عبور از روحانی با همراهی بی بی سی و اصلاح طلبان!

طی ماه های اخیر بی بی سی فارسی در برنامه های مختلف به نقد رئیس جمهور پرداخته است و سعی در ناکام جلوه دادن روحانی در اجرای وعده های خود را دارد.

 

به گزارش سراج نیوز، بررسی رویکرد بی بی سی فارسی در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نشان دهنده حمایت این رسانه از حسن روحانی می باشد. این رسانه اگر چه مدعی بیطرفی است اما در ایام انتخابات، به صورت کاملا آشکار و با تحلیل های جهت دهی شده به اخبار خود در راستای حمایت از روحانی حرکت نمود تا جایی که حتی صدای سایر شبکه های معاند نیز از چنین رویکردی درآید.

برای مثال این شبکه با چینش هدف دار شرکت کنندگان برنامه نوبت شما در ایام انتخابات، سعی در ترغیب مخاطب برای رای دادن به روحانی را داشت و برخلاف سایر رسانه های معاند، سخنی از تحریم انتخابات به میان نیامد! همچنین در این خصوص می توان به پخش زنده برخی از میتینگ های تبلیغاتی حسن روحانی در ایام انتخابات از این شبکه اشاره کرد.

تخریب سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف به عنوان جدی ترین رقیبان انتخاباتی حسن روحانی یکی دیگر از سیاست های به کار گرفته شده توسط این رسانه در ایام انتخابات ۹۶ بود که با جدیت توسط کارمندان این شبکه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همچون توئیتر و اینستاگرام هم پیگیری میشد.

جهت دهی اخبار سایر نامزدها توسط بی بی سی

حال و با گذشت حدود یک سال از انتخابات ریاست جمهوری که با پیروزی حسن روحانی همراه شد، موج نارضایتی ها از دولت بالا گرفته و تقریبا همگان به ناتوانی دولت در حل بسیاری از مشکلات اذعان کرده اند.

بر همین مبناست که از سلبریتی ها تا برخی سیاستمداران اصلاح طلب، پروژه عبور از روحانی را آغاز کرده و در حال آماده سازی خود برای حضور در انتخابت ۱۴۰۰ با گزینه ای جدید هستند.

در این بین بی بی سی فارسی هم پروژه «عبور» را کلید زده و در ماه های اخیر در برنامه های مختلف به نقد رئیس جمهور پرداخته است و سعی در ناکام جلوه دادن روحانی در اجرای وعده های خود را دارد. بی بی سی همچنین در روزهای اخیر حجم گفت و گوهای خود با تحلیلگران بر علیه دولت و در راس آن رئیس جمهور را افزایش داده است.

به عنوان نمونه، فرشته قاضی در گفت و گو با رسانه سلطنتی انگلیس، دولت حسن روحانی را در موضوع رفع حصر، بیکاری و مشکلات آب، ناکام دانست و مدعی شد که رئیس جمهور نتوانسته به وعده های خود در ایام انتخابات جامعه عمل بپوشاند و حتی حاضر نیست گزارشی از عملکرد خود به مردم ارائه دهد.

در برنامه ای دیگر تحلیلگر این رسانه، دولت روحانی را زمین گیر دانسته و البته در کنار آن سعی داشته در ادعایی بی اساس نهادهای امنیتی را مقصر این ناکامی ها قلمداد کند!

اما تحلیل رفتارهای بی بی سی فارسی در ایام انتخابات و در حال حاضر، ما را با چند واقعیت مواجه می سازد:

نخست: جهت دهی بی بی سی در ایام انتخابات برای جلب آرای قشری از مردم به سمت حسن روحانی را میتوان در سیاست های دشمنان جمهوری اسلامی جستجو کرد. برای مثال در سال ۹۵،  ژنرال لوید آستین، فرمانده «سرفرماندهی مرکزی امریکا» ضمن تاکید بر لزوم حمایت واشنگتن از دولت روحانی در تهران گفت: «با وجود آن که دولت روحانی نشان داده است که مایل است روابط ایران را با جامعه بین المللی عادی کند اما عناصری تندرو در داخل ایران وجود دارند که تمایل دارند تلاش های میانه روهای ایران را تضعیف کنند.»

به همین دلیل سیاست های حمایتی بی بی سی از حسن روحانی در انتخابات گذشته را میتوان بخشی از پازل نقشه های دشمنان جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به نظام در ۴ سال آینده دانست.

دوم: اصلاح طلبان و بی بی سی فارسی با عبور از روحانی قصد دارند خود را آگاه از مشکلات مردم جلوه دهند تا در فراری رو به جلو، خود در جناح مردم و دلسوز آنان قرار گیرند و بدین ترتیب بتوانند در انتخابات ۱۴۰۰ نیز با دست پر در میدان حضور پیدا کنند.

سوم: بی بی سی با مقصر جلوه دادن نهادهای حکومتی و امنیتی در ناتوانی دولت و مشکلات کشور، سعی بر القای اختلاف میان ارکان نظام را داشته تا از این طریق مسیر همیشگی خود یعنی ضربه زدن به نظام حمهوری اسلامی را پیش برد.

منبع؛ جام نیوز

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme