7:25:53 - چهارشنبه 30 مه 2018
علی لاریجانی رئیس مجلس ماند/ انتخاب مجدد پزشکیان و مطهری به عنوان نواب رئیس
به گزارش سراج نیوز انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در سومین سال از دوره دهم برگزار شد. نامزدهای ریاست مجلس عبارتند از: علی لاریجانی، محمد رضا عارف، حمیدرضا حاجی بابایی. با رأی‌گیری اولیه محمد رضا عارف حائز ۱۱۴ رأی، حمید رضا حاجی‌بابایی حائز ۵۴ رأی و علی لاریجانی حائز ۱۰۱ رأی از مجموع ۲۷۲ […]

به گزارش سراج نیوز انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در سومین سال از دوره دهم برگزار شد.

نامزدهای ریاست مجلس عبارتند از: علی لاریجانی، محمد رضا عارف، حمیدرضا حاجی بابایی.

با رأی‌گیری اولیه محمد رضا عارف حائز ۱۱۴ رأی، حمید رضا حاجی‌بابایی حائز ۵۴ رأی و علی لاریجانی حائز ۱۰۱ رأی از مجموع ۲۷۲ نماینده حاضر در مجلس شدند و ۳ رأی نیز جزو آرای باطله بود.

پس از این رأی‌گیری چون هیچ یک از نامزدها حائز رأی اکثریت نشد انتخابات به مرحله دوم رفت که این مرحله به صورت اکثریت نسبی خواهد بود.

همچنین حمید رضا حاجی بابایی اعلام کرد که به نفع علی لاریجانی کناره‌گیری می‌کند.

در مرحله دوم نیز از ۲۷۹ نماینده حاضر محمد رضا عارف حائز ۱۲۳ رأی و علی لاریجانی حائز ۱۴۷ رأی شد و ۹ رأی نیز باطله بود. به این ترتیب علی لاریجانی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در سال سوم دوره دهم انتخاب شد.

برای انتنخاب نائب رئیس مجلس با رأی‌گیری از ۲۷۹ نماینده حاضر در نهایت مسعود پزشکیان با ۱۵۷ رأی و علی مطهری با ۱۴۳ رأی به ترتیب به عنوان نائب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب و در سمت خود ابقا شدند. عبدالرضا مصری و هادی قوامی از دیگر نامزدهای نائب رئیسی مجلس بودند.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ