اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی برای توسعه اکتشاف و استخراج منابع نفتی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه اکتشاف و استخراج منابع نفتی گچساران و بهمئی تخصیص داده شد.

به گزارش سراج نیوز، علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت و با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم اظهار کرد:  هفته دولت همزمان با یاد و خاطره شهدای دولت است که باید شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان نماد خدمت گرامی بداریم.

وی گفت:  شعار امسال شفافیت پاسخگویی و کارآمدی است که باید دست در دست همه به مردم خدمت کنیم و ویژگی هفته دولت امسال این است که چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است که باید دست به دست هم دهیم و با همدلی دشمن را مایوس کنیم چرا که به دنبال ناامید کردن مردم هستند تا بگویند در نظام شفافیت و کارآمدی وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این دولت به دنبال شفافیت و در کنار مردم بودن است خاطرنشان کرد:  شرایط کشور خاص است و دولت در دور اول خود توافقی با سایر کشورها امضا کرد تا زورگویان نتوانند خواسته‌های نابجای خود را به ملت ایران تحمیل کنند و تیم مذاکره از باب دیپلماسی و کارشناسی عملکرد خوبی داشت و آن که بدعهدی کرد امریکا بود اما ملت ما ایستاده و همانگونه که رهبری فرمودند، دولت کار خود را با قدرت دنبال می‌کند و با وجود همه مشکلات دولت سازکار خدمت گزاری خود را ادامه خواهد داد.

احمدی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه هفته دولت فرصتی است که دولتمردان با شفافیت عملکرد دولت را بیان کنند و تعامل بین دولت و ملت تقویت شود، افزود: در این نشست از شما قدردانی می ‌کنیم و نگاه دولت این است که رسانه و دولت در کنار هم باشند و هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت و کارهای انجام شده به گوش مردم برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به اتفاقاتی که در استان افتاده اشا ره  و عنوان کرد: از هفته دولت گذشته تاکنون با همه کمبودها استان ما شرایط مناسبی را طی می‌کند و سرمایه گذاری و تولید نیاز به حمایت و امنیت دارد که محیط استان محیطی امن برای سرمایه گذاران است و آن چه که آمارها می‌گویند بالندگی خاصی در استان وجود دارد.

احمدی اذعان کرد : مشکلات و معضلات هست اما سعه صدر مردم موجب شد تا از مشکلات عبور کنیم و ما از این فرصت استفاده کردیم و برخی از گره‌های اقتصادی را با برگزاری جلسات مختلف برطرف کردیم که به همین منظور جلسات پرشماری برگزار شد.

احمدی با بیان این که در بسیاری از شاخص‌های ملی و حوزه کسب منابع مالی استان رشد داشته اما ظرفیت‌های استان بسیار بیشتر از این است هر چند که کاستی‌های زیادی وجود داشته است.

وی با بیان این که بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی رفع شده و سرمایه‌گذاری جدید در آن‌ها شده  است، افزود: تسهیلات خوبی پرداخت شده که توفیقات خوبی داشته‌ایم و در صادرات غیر نفتی جهش خوبی داشته‌ایم که ما را قانع نمی‌کند که باید مسیر اشتغال پایدار را فراهم کنیم و تسهیلات خوبی برای اشتغال زایی پرداخت شده است.

استاندار با بیان این که در پروژه‌های عمرانی کارهای خوبی انجام شده است و با وزرا و کارشناسان کشوری نشست‌های خوبی داشته ایم، اظهار کرد:  در حوزه آب ۲۰ میلیارد تومان جذب کردیم که این علاوه بر اعتبارات مصوب شده برای استان است و به همین لحاظ به مدیران سپرده‌ایم که چشمشان تنها به اعتبارات استانی نباشد.

احمدی در ادامه به برخی از پروژه های بزرگ استانی از جمله پتروشیمی‌ها و سد تنگ سرخ اشاره کرد و گفتک طرح های بزرگ آبرسانی در استان داریم و از محل صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیون دلار برای ضریب گسترش چاه های نفت در گچساران و بهمئی داشته‌ایم.

وی به پروژه‌های آبرسانی اشاره  و خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه شهری اعتبارات خوبی گذاشتیم و برای پروژه‌های مانند  پل سوم بشار ۱۵ میلیارد تومان داشتیم و در بحث بودجه و اعتبارات پیشرفت های خوبی داشتیم و با تفاهم و همدلی اعتبارات به صورت عادلانه در استان تقسیم شد و اجازه ندادیم کسانی که دنبال حاشیه هستند سنگ اندازی کنند وحال  نقاط محروم از مارگون تا دیشموک در قالب رویکرد عادلانه پروژه‌های آن ها به خوبی پیش می‌رود.

احمدی با بیان این که به دولت اکتفا نکردیم و از ظرفیت بنگاه‌ها و بنیادها استفاده کردیم خاطرنشان کرد:  برای مثال بنیاد برکت در همه زمینه‌ها اقدامات خوبی انجام می‌دهد و بهمئی را به عنوان پایلوت محرومیت زدایی قرار دادیم تا در جای جای استان کار و تلاش و رونق وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme