19:51:19 - سه‌شنبه 23 اکتبر 2018
واکنش رییس کل دادگستری استان به صحبتهای بدهکار ۲۵۰ میلیاردی بانکی :
لهراسب باقری ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد/تردد وزیر با خودروی شخصی لهراسب در یاسوج/بهنام نام مستعار لهراسب/داستان رانت گرفتن از پست بانک و داماد لهراسب سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به […]

لهراسب باقری ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد/تردد وزیر با خودروی شخصی لهراسب در یاسوج/بهنام نام مستعار لهراسب/داستان رانت گرفتن از پست بانک و داماد لهراسب

سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به صورت مستند به ما داد این بود که لهراسب باقری که اسم مستعاری به نام بهنام نیز دارد، با استفاده از عنوان سایر افراد خانواده اش که شاید در جریان کارهای او هم نبوده اند، تسهیلاتی دریافت کرده است و اکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.

به گزارش سراج نیوز ، عصر روز گذشته لهراسب باقری سرمایه گذار کهگیلویه و بویراحمدی با انتشار بیانیه ای مطالبی را علیه رییس کل دادگستری استان مطرح کرد که به منظور روشن شدن ماجرا با حجت الاسلام مزارعی گفتگویی انجام دادیم که در ادامه آمده است:

ضمن اینکه رییس کل دادگستری استان رضایت چندانی به انجام مصاحبه به دلیل کوچک بودن موضوع نداشت اما از آنجاییکه مخاطبان و مردم می بایست نسبت به برخی موضوعات اشرافیت پیدا کنند این مصاحبه انجام شد.

رییس کل دادگستری در گفتگو با صبح زاگرس گفت: اموراتی که در برخی رسانه ها منتشر شد را سخیف و بی اعتبار می دانم و به همین دلیل ارزش پاسخگویی ندارد که بخواهیم خودمان را هم سنگ آدمی بدانیم که حتی برخی از زندگی اش مربوط به بیت المال و مردم است.

وی افزود: از روزی که به این استان آمدم، سیاست من برخورد با کسانی بود که در ابعاد مختلف از جمله امنیتی و اقتصادی ایجاد اخلال می کنند، تنها کسی که در استان رانت کلان داشت همین فرد بود و حتی جالب است بدانید یکی از وزرایی که با لهراسب باقری دوست است وقتی به یاسوج آمد با خودروی باقری تردد می کرد که جالب به نظر می رسد.
 حجت الاسلام مزارعی ادامه داد: شورای حمایت از حقوق بیت المال تصویب کرد که سازمان بازرسی به عنوان دبیر کارگروه تسهیلات بانکی، بدهکاران بانکی که بیش از یک میلیارد تومان بدهکارند و در پرداخت های خود تاخیر دارند، و بدهی های بانکی خود را عودت نداده اند را رصد کند و به دادگستری گزارش دهد.
 وی ادامه داد: سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به صورت مستند به ما داد این بود که لهراسب باقری که اسم مستعاری به نام بهنام نیز دارد، با استفاده از عنوان سایر افراد خانواده اش که شاید در جریان کارهای او هم نبوده اند، تسهیلاتی دریافت کرده است و اکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.
مزارعی ادامه داد: در همین خصوص به محض ورود ما به این ماجرا بلافاصله شروع به جوسازی کردند که این موضوع یک امر بدیهی است و از بابت آن نگرانی نداریم!
وی افزود: در همین راستا آخرین اقدام وی مربوط به احداث پتروشیمی در منطقه مارگون بویراحمد بود که اعلام کردیم چون کمک به اشتغال است، این کار انجام شود و اهالی هم همراهی کنند. حتی در همین راستا طی تماسهایی که رییس دادگاه مارگون با بنده داشت، توصیه کردم که کمک به بحث سرمایه گذاری و اشتغال در اولویت باشد.
مزارعی ادامه داد: سازمان بازرسی اعلام کرد هزینه اعتباراتی که لهراسب باقری مبنی بر تاسیس پتروشیمی مارگون اعلام کرده است، جعلی است، کسی که می خواهد کارخانه ای تاسیس کند باید آورده ای داشته باشد و این مبلغ باید حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان باشد تا مجوز لازم صادر شود اما باقری با همکاری یکی از دامادهایش که در پست بانک مشغول به کار بوده، تسهیلاتی دریافت کرده است.
وی بیان کرد: باقری با  استفاده از همین رانت، مبلغ ۱۵ میلیارد تسهیلات دریافت کرد که البته با این فرد مذکور برخورد قضایی لازم انجام شد، وی اخیرا باز هم از طریق همین فرد که با رایزنی لهراسب باقری در تهران مشغول است از طریق پست بانک تهران مدرکی  آورده اند که برای ثبت شرکت ۱۰۰ میلیارد موجودی در حساب داریم که متعاقبا سازمان بازرسی ورود کرد و از این سند استعلام گرفت که مشخص شد جعلی است.
 مزارعی بیان کرد: قبلا شاید در استان کسی نمی توانست به لهراسب باقری بگوید بالای چشم شما ابروست!، چرا این همه تسهیلات گرفته شد؟ چه مقدار از آن صرف اشتغالزایی شد؟ براحتی مشاهده می کنید در همین کارخانه قند تعداد زیادی کارگر بیچاره را آواره کردند.
وی افزود: رییس سابق بانک ملی استان از ما درخواست کرد که به او کمک کنیم، و گفت بانک ۱۵۰ میلیارد تومان از باقری طلب دارد…

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ