19:53:41 - سه‌شنبه 23 اکتبر 2018
حمایت دانشجویان حقوق از قاضی القضات استان/دست مریزاد به قضات شجاع
سرمایه گذاری در کشور و استان ما ،هرگز حماقت نیست و نبوده و نخواهد بود ،اما سرمایه داشتن ،نباید ابزاری برای فرار مالیاتی ،تملک اراضی ملی فخر فروشی و تصاحب زمین های نسق دار مردم و نفوذ در مزایده ها شود. به گزارش  سراج نیوز(فساد مثل اژدهای هفت سر افسانه هاست … از بین بردنش […]

سرمایه گذاری در کشور و استان ما ،هرگز حماقت نیست و نبوده و نخواهد بود ،اما سرمایه داشتن ،نباید ابزاری برای فرار مالیاتی ،تملک اراضی ملی فخر فروشی و تصاحب زمین های نسق دار مردم و نفوذ در مزایده ها شود.

به گزارش  سراج نیوز(فساد مثل اژدهای هفت سر افسانه هاست … از بین بردنش آسان نیست ،کسانیکه متنفع از فساد هستند ،برخورد با این ها کار بسیار سختی است ،ولی حتما باید انجام بگیرد. مقام معظم رهبری )

اخیرا در برخی رسانه های معلوم الحال استان ،مطالبی در تخریب مدیر کل دادگستری استان مطرح شد و مطرح کننده این مطالب خود نیز شخصی بوده که در چنگال عدالت عدلیه استان دچار شده و شاید هم هرگز به چنین روزی فکر نمی کرده است ،در این خصوص ،چند نکته ، خالی از لطف نیست.
۱- این نوع تاختن به رییس دستگاه قضایی به خودی خود،حکایت از جدی بودن عزم و اراده مدیر در برخورد با تخلفات  را تداعی می کند.
۲- اگر رسانه مذکور و شخص معلوم حریت داشت و چیزهایی می دانست  چرا تا قبل از این از دستگاه قضایی مطلبی را نگفتند و منتشر نکردند.
۳- این  نوع عقده گشایی ناشی از عدم توان نفوذ مافیای ثروت و قدرت در دستگاه قضایی استان و اختاپوس خانوادگی به سرمایه های استان  به بهانه سرمایه گذاری است.
۴- زندگی شخصی و اداری مدیر کل را عموم مردم می توانند ببینند و از همسایگان وی هم سراغ بگیرند و اعلام شود ،اما بین  حکم حبس یک جعل بزرگ میلیاردی  و این گونه تشویش اذهان  رابطه ای معنادار است  که به منظور انحراف اذهان از برملاء شدن یک فساد سیستمی انجام شده و می شود ،چرا که  چنین عقده گشایی و ترور شخصیت دقیقا پس از ناامیدی از نفوذ در تغییر حکم  انجام می گیرد که  البته در افکار عمومی مردم، چنین حکمی در مقابل چنین رانت ها و سوء استفاده های کلان میلیاردی بسیار ناچیز می نماید ،که خود گویای پاره ای از تاثیر پذیری هاست ،اما در عین حال جای تشکر از اقدام انقلابی و قضایی ،دستگاه قضایی استان باقی است.
۵- استقلال قضات را زیر سئوال بردن با وجود به خدمت گرفتن  قوی ترین وکلا، خود حدیث جدید و از سر عصبانیت  از دستگاه عدلیه ،و شیپور از سرگشاده دمیدن است که البته قضات اشاره شده در مطالب منتشره باید از جایگاه خود دفاع نمایند و اجازه ندهند ،جایگاه و اعتماد عمومی به قضات زحمت کش وخدوم با این تشویش ها دچار خدشه شود .
۶- ضمن خدا قوت و دست مریزاد به قضات شجاع که بارها تهدید و تطمیع هم شدند و خاصه ریاست دستگاه قضایی استان ،از آنها می خواهیم و البته باید ،قبل از حکم فاعلین جرائم بانکی ،عاملان و مدیران بانک ها و دستگاه هایی که زمینه چنین رانت و فساد میلیاردی در استان را فراهم نمودند و چشم پوشی کردند ،برخورد جدی تر و قاطع تری انجام شود.
چگونه است که مردم عادی برای تاخیر فقط چند ساعت در پرداخت تسهیلات مشمول جریمه می شوند ولی شخص دیگری صدها میلیاردتومان معوق بانکی دارد و کسی را به کاری نیست . اطلاع دقیق نداریم ،اما یحتمل کل بدهکاران بانکی ریز و درشت در زندان های استان به کسری از چنین معوقاتی نمی رسد و این با کدام آیین حقوقی و نظام اجتماعی سازگاری دارد ؟
۷- سرمایه گذاری در کشور و استان ما ،هرگز حماقت نیست و نبوده و نخواهد بود ،اما سرمایه داشتن ،نباید ابزاری برای فرار مالیاتی ،تملک اراضی ملی فخر فروشی و تصاحب زمین های نسق دار مردم و نفوذ در مزایده ها شود. تاکنون چنین سرمایه گذاری هایی چند نفر شاغل و با چه کیفیتی داشته اند؟
۸- انتقام و عقده گشایی کم ترین هزینه مقاومت دستگاه قضایی استان در برابر مافیای زر و زور و تزویر است و قطعا مدیران قضایی شجاع باید علاوه بر ۲ محافظ ،بیش از این محافظت شوند ولی با این جوسازی ها دستگاه قضایی نباید خدای ناکرده  کوتاه بیاید و اکنون که بارقه های امید در دل مردم از شجاعت و دقت نظر ،دستگاه قضایی استان ،جوانه دمیده است ،مدیر و قضات این  دستگاه ،باید ،قوی تر و جدی تر جلو تمام دنیای گردنگشان اقتصادی بیاستند.
ما به نوبه خود از اقدام پر از امید قاضی القضات استان و قضات شجاع استان حمایت کرده و مطمئن باشند که دعای خیر آحاد مردم بی دفاع بدرقه اقدامات خداپسندانه شما خواهند بود و رجاء واثق داریم که  این آغاز راهی برای دیگر فسادهای سیستمی از جمله چشمه نباتی یاسوج،زمین خواری ها و … در این استان باشد .
تعدادی  از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه های یاسوج

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ