حمید رسایی در نشست شنبه‌های انقلاب: آمریکا نمی تواند غلطی کند اما عده ای از عمامه به سرها می‌توانند

بیست و نهمین نشست شنبه های انقلاب با موضوع «استکبارستیزی» و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد.
به گزارش  سراج نیوز ، حجت الاسلام حمید رسایی در این نشست در سخنانی با بیان اینکه روحیه استکبارستیزی در کشور در سطوح بالای نظام تغییر نکرده است اظهار داشت: امام خمینی(ره) معتقد بودند که آمریکا دشمن ابدی این جهان است و همیشه تأکید بر مبارزه با این شیطان بزرگ را داشتند که این رویه هم بعد از ایشان در مقام معظم رهبری وجود دارد و ایشان همیشه بر این موضع ایستاده اند.

وی ادامه داد: متأسفانه امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب، کسانی تغییر ماهیت داده اند و از اقدامات قبل از انقلاب و بعد از انقلاب خود علیه آمریکا و غرب پشیمان هستند و اکنون مستکبر دوست شده‌اند.

نماینده اسبق مجلس با اشاره به مناظره اش با صادق زیباکلام و بیان این موضوع که وی یکی از مبارزان قبل از انقلاب بوده اما اکنون غرب پرست شده‌است، گفت: در آن مناظره آقای زیباکلام پرسید اگر استکبارستیزی را از انقلاب بگیرند دیگر چه دستاوردی خواهد داشت من در پاسخ گفتم همین مسئله استکبارستیزی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب است.

وی تأکید کرد: نظام سلطه امروز نمی‌تواند نظام اسلامی را ببیند و این رابطه همیشگی بشر است که هر جا نور باشد تاریکی نیست لذا ‌یکی از اساسی‌ترین شعارهای این نظام « هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه» است به این معنا که هیچ‌گاه زیر سلطه استکبار نخواهد رفت.

رسایی با اشاره به سفر خود به بولیوی گفت: در جلسه‌ای که با روسای قبایل آن کشور داشتم سخن مهم آن‌ها این بود که ایران چگونه توانسته است سی سال در مقابل آمریکا ایستادگی کند و انقلابش را حفظ کند؟ به ما هم بیاموزید تا بتوانیم آمریکا را از کشور خود بیرون کنیم.

وی اضافه کرد: من در پاسخ به این سؤال گفتم ایران نه‌تنها توانسته است بدون آمریکا زندگی کند بلکه توانسته است در تمام عرصه‌ها نیز پیشرفت کند.

رسایی بیان کرد: نه گفتن به آمریکا راحت نیست بلکه باید در قبال این کلمه هزینه داد و ایران در این چهل سال هزینه داد تا بتواند به این جایگاه برسد.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم سخنان خود را ادامه داد و تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: هیچ‌گاه عهدی بین مؤمنان با مشرکان بسته نمی‌شود زیرا آن‌ها غیرقابل‌اعتماد هستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حتی در قرآن براین موضوع تأکید شده است که اگر عهدی با مشرکان بستید اگر بر آن پایبند ماندن شما نیز پایبند بمانید و اگر وفای به عهد را شکستند بر شما هیچ حرجی نیست که بر آن پیمان بمانید اما متأسفانه یک عده نمی‌خواهند به کلام خدا عمل کنند، نمونه آن برجام است که حتی بعد از بدعهدی آمریکا، باز ایران به آن پایبند است.

رسایی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که می‌فرماید اگر کسی از مؤمنان، مشرکی را به‌عنوان ولی بگیرد هرچند ظاهراً مسلمان است ولی از مشرکان خواهد بود گفت: متأسفانه نظام سلطه، افرادی را به عنوان سرمایه داخلی در کشور دارد که از اقدامات خود در اوایل انقلاب پشیمان هستند، همان‌هایی که از دیوار سفارت بالا رفتند اما قلب‌هایشان از دیوار بالا نرفت و دل‌بسته آمریکا هستند.

وی تأکید کرد: امام می‌فرمایند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند ولی من معتقد هستم که عده‌ای از عمامه به سرها می‌توانند غلطی در داخل انجام دهند.

رسایی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه نظام سلطه دست از استثمار خود بر نمی دارد و همیشه در حال دشمنی علیه ملت‌های مظلوم است،تأکید کرد: یکی از موهبت‌های الهی در قبال انقلاب اسلامی نمایان کردن چهره نفوذی‌هاست که انقلاب برای نمایان کردن چهره آن‌ها باید هزینه کلانی پرداخت می‌کرد تا این عده را به مردم بشناساند اما به لطف خدا، خود آن‌ها با اقداماتشان وجه دیگر چهره‌شان را نمایان کردند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme