17:34:06 - شنبه 3 نوامبر 2018
مفسد اقتصادی بویراحمد با ۲۷۰ میلیاردتومان در چنگال عدالت
پرونده یک مفسد اقتصادی که سعی داشت با شانتاژ و انتشار اکاذیب به تخریب دستگاه قضایی مبادرت نماید در مطرح رسیدگی عادلانه در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت و یک‌بار دیگر دستگاه قضایی با صدور رأی قاطع ثابت کرد که در احیای حقوق عامه باکسی تعارف ندارد.  به گزارش سراج نیوز به نقل […]

افشاگری جدید «مزارعی»؛ از جعل سند برای احداث پتروشیمی سقاوه تا معوقه ۲۷۰ میلیارد تومانی

«لهراسب باقری» بانام مستعار «بهنام» پس از ورود پرونده‌اش به دستگاه قضایی، سعی کرد که با فضاسازی و هیاهو بر روی اعمال مجرمانه‌اش سرپوش بگذارد؛ اما دستگاه قضایی بدون هیچ‌گونه تعارف به پرونده رسیدگی و حکم لازم را در این رابطه صادر کرد.
رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگاران جزئیات پرونده این مفسد اقتصادی را تشریح کرد و گفت: متهم با سوءاستفاده، جعل و استفاده از سند مجعول بانکی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان مبادرت به تصاحب قریب ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی تحت عنوان کارآفرینی و احداث پتروشیمی در منطقه مارگون بویراحمد نموده است که پرونده قضایی با توجه به جعل سند بانکی بنا به گزارش سازمان بازرسی و پیگیری‌های سازمان مذکور در دادسرا تشکیل شد.
وی در ادامه بیان کرد: در تحقیقات مقدماتی انجام‌شده مشخص شد «باقری» با همکاری یکی از بستگانش که در پست‌بانک مشغول به کار بوده با رانت به تهیه سند جعلی مبنی بر وجود حساب ۱۰۰ میلیارد تومانی دریکی از شعب پست‌بانک تهران و با ارائه این سند جعلی به کمیسیون واگذاری امور اراضی استان و سازمان ثبت‌اسناد به ثبت شرکت خود تحت عنوان پتروشیمی دنا صنعت مبادرت نموده است که با فرد مذکور برخورد قضایی لازم نیز انجام‌شده است.
این مقام قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دادستان در چارچوب رسیدگی به این پرونده شخصاً اظهارات و مشکلات آن‌ها را شنیده است اما نکته قابل‌توجه این است که این فرد در دادگاه بدوی شروع به تهدید قاضی دادگاه نمود.
رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید برخورد قاطع دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی عنوان کرد: «لهراسب باقری» از طریق واسطه به قاضی پیشنهاد رشوه داد، اما قاضی موضوع را به بنده اطلاع داد و مستندات نیز موجود است.
مزارعی ادامه داد: متهم پرونده در دادگاه تجدیدنظر شروع به تهدید و شانتاژ کرد، اما بازهم نتیجه‌ای نگرفت. او سپس چند نفر را واسطه کرد که با بنده جلسه محرمانه‌ای داشته باشند که می‌بایست در وقت ملاقات عمومی مراجعه می‌کردند.
مزارعی در خصوص ادعا‌های این فرد مبنی بر اینکه رأی یک‌روزه صادرشده است، خاطرنشان ساخت: در جلسه اول دادرسی که حدود یک ماه پیش بود باراهنمایی وکیل این فرد، نامه‌ای از پزشک معالجش آورده شد که مریض هستم و نمی‌توانم در دادگاه حاضر شوم، اما دستگاه قضایی مستندات کافی در این رابطه دارد که همان روز و فردای آن روز که گواهی استراحت برای دو روز را داشتند، این فرد به دادسرا و دادگاه مراجعه کرده است، اما در وقت مقرر در آن شعبه موردنظر برای فرار از دادرسی حاضر نشده است.
وی اضافه کرد: یک ماه بعد یعنی ۲۲ مهرماه جلسه بعدی باید تشکیل می‌شد و این بار هم مطرح کردند که به علت بیماری نمی‌توانیم در جلسه دادگاه تجدیدنظر شرکت کنیم، طبق قانون بیش از یک‌بار نمی‌توان جلسه دادرسی را تعطیل کرد، بعضی‌اوقات برخی افراد جرمی مرتکب می‌شوند و اعلام پشیمانی می‌کنند که این قابل همراهی است، اما این‌که فردی خود را بانفوذ و قدرت بداند و تهدید کند، پذیرفته نیست.
این مقام قضایی در ادامه عنوان کرد: این پرونده به‌دوراز هیاهو و جنجال‌ها در چارچوب مقررات قانونی و حداقل در بازه زمانی شش‌ماهه مورد رسیدگی قرار گرفت و «لهراسب باقری» به اتهام استفاده از سند مجعول به سه سال حبس و امحاء سند جعلی محکوم شد و همچنین دو همدستش که به جعل سند و استفاده از سند مجعول اقرار کرده‌اند به دو فقره سه سال حبس محکوم‌شده‌اند و حکم قطعیت یافته است و برای اجرا به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای یاسوج ارسال‌شده است.
مزارعی تصریح کرد: به دنبال صدور رأی و ابلاغ، متهم پرونده جهت تشویش اذهان عمومی با شانتاژ و انتشار اکاذیب به تخریب دستگاه قضایی مبادرت نمود که این برای افراد ذی‌نفوذ و صاحب قدرت امری بدیهی است که علیه دستگاه عدلیه موضع‌گیری کنند، اما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که دستگاه قضایی باکسی تعارف ندارد و برای احیای حقوق مردم و بیت‌المال به‌هیچ‌عنوان کوتاه نمی‌آییم.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ