18:02:34 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
همزبانی سید حسن خمینی و فائزه هاشمی: تلاش برای «براندازی» با استفاده از اظهارات سید حسن خمینی!
به گزارش سراج نیوز، سخنان جنجالی اخیر سید‌حسن خمینی به شدت مورد استقبال جریان معاند و تحلیلگران حوزه ایران در رسانه‌ها و بنگاه‌های فکری غربی و عربی قرار‌گرفته است. به‌گونه‌ای که این رسانه‌ها با انعکاس آن نسبت به عملیات روانی در راستای اسم رمز رضایت عمومی نسبت به حاکمیت‌(رفراندوم) پرداخته‌اند.بنابراین گزارش،  حجت‌الاسلام سید‌حسن خمینی در […]

به گزارش سراج نیوز، سخنان جنجالی اخیر سید‌حسن خمینی به شدت مورد استقبال جریان معاند و تحلیلگران حوزه ایران در رسانه‌ها و بنگاه‌های فکری غربی و عربی قرار‌گرفته است. به‌گونه‌ای که این رسانه‌ها با انعکاس آن نسبت به عملیات روانی در راستای اسم رمز رضایت عمومی نسبت به حاکمیت‌(رفراندوم) پرداخته‌اند.
بنابراین گزارش،  حجت‌الاسلام سید‌حسن خمینی در مراسم سالگرد آیت‌الله جمی در حسینیه جماران با تأکید بر اینکه رضایت مردم و اخلاق زیربنای استحکام جامعه است، گفت: «باید قواعد رفتار و علل سقوط و ثبوت انسان‌ها را در زندگی رعایت کنیم، در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند.»؛ جمله‌ای‌که مورد استقبال اکثر رسانه‌های منسوب به جریان اصلاح‌طلب و رسانه‌های معاند قرار گرفت.

حسن‌ خمینی در ادامه سخنرانی خود گفته است: اگر ملتی به سراغ تمسّک به فروع رفتند، از بین خواهند رفت. اگر دیدید در جامعه ای به جای اصول جامعه و امّهات مشکلات و زیر بنای روابط اجتماعی، فقط به ظواهر پرداخته می شود به فرموده امیرالمؤمنین(ع) این مسیری است که به بداقبالی دولت ها می انجامد؛ البته این بدان معنا نیست که اصلا به فروع توجه نکنیم.

بر پایه گزارش صبح نو، روزنامه «اعتماد» تیتر یک خود را «تضمینی وجود ندارد دیگران بروند و ما بمانیم» برگزید و نوشت: «اگر در جامعه‌ای به جای اصول جامعه و امهات مشکلات و زیر‌بنای روابط اجتماعی، فقط به ظواهر پرداخته می‌شود؛ به فرموده امیرالمؤمنین؟ع؟ این مسیری است که به بداقبالی دولت‌ها می‌انجامد.»

روزنامه «آرمان» نیز اظهارات سید‌حسن خمینی را زیر عنوان «زنگ خطر با «از دست دادن اصول» به صدا در می‌آید» بازتاب داد. اما چرا سخرانی این مرد جوان که آن‌ را یادگار خمینی کبیر (رحمه‌الله‌علیه) می‌نامند در میان مردم اثری ندارد و تنها ابزار سوءاستفاده معاندان برای تبلیغ علیه نظام می‌شود؟

حسن خمینی خود باید بهتر بداند که عامل اصلی تداوم و بقای نظام توجه به آرمان‌های خمینی کبیر ؟ره؟ و پیروی از ولایت مطلقه فقیه است. همان آرمانی که یکی از محورهای مهم آن پرهیز از اشرافی‌گری است. زنگ خطر آنجا به صدا درآمد که امروز مردم باید امام کوخ‌نشینان را در کاخ زیارت کنند، آن موقع است که قواعد رعایت نمی‌شود و موجب نارضایتی مردم می‌شود.

اما همزمانی اظهارات حسن خمینی با حرف‌های فائزه هاشمی که نقشی پررنگ در حوادث‌۸۸ داشت، جای تأمل دارد. آنجا که فائزه هاشمی می‌گوید: «فروپاشی محتوایی نظام رخ داده است.»

انقلاب اسلامی ایران همواره با ادامه دادن راه شهدا و تبعیت از آرمان‌های امام و ولایت‌پذیری مردم در تمامی فراز و نشیب‌ها پیروز بوده و اگر این مسیر را ادامه دهد پیروز خواهد بود، همچنانکه روز گذشته مردم آگاه و همیشه هوشیار به میدان آمدند تا بی‌بصیرتی بعضی خواص را در سال‌های گذشته متذکر شوند. همان‌هایی که با سکوت خود موجب شعله‌ور‌تر شدن آتش فتنه شدند؛ که اگر زودتر اعلام موضع می‌کردند دشمنان دندان برای بلعیدن و براندازی نظام تیز نمی‌کردند.

روزنامه «شرق» هم با اشاره به بخشی از سخنان حسن خمینی، نوشت: این فقط سیدحسن خمینی نیست که در ماه‌های اخیر از ضرورت توجه مضاعف به مردم و بروز اجتماعی می‌گوید. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان سیاسی نیز همین نظر را دارند. برای مثال سعید حجاریان در گفت‌وگوی اخیر خود با روزنامه «شرق» تأکید کرد که «ما ناگزیریم با همین مشی اصلاح‌گرانه به اقناع بخش‌های وسیع‌تری از مردم و روشنفکران و کلیت سیاسی جامعه بپردازیم تا شاید اجماعی ولو نیمه‌مرکب پیدا شود که در سایه آن بتوان گام برداشت.»

فرافکنی اطلاح‌طلبان و رسانه‌های وابسته به آنان درحالی است که خود حامی دولت و سیاست‌های آن در این پنج سال بودند و حال باید پاسخگوی شرایط فعلی باشند؛ آن زمانی‌که آقای روحانی تمام مشکلات کشور را به گردن دولت احمدی‌نژاد می‌انداخت و وعده داد که با کلید برجامی‌اش تمام مشکلات کشور را حل می‌کند و این جریان نیز برایش کف و سوت می‌زدند، باید پاسخگو باشند که چه شد که تمام آن وعده‌ها و آرزوها فرو ریخت و امروز نه‌تنها مشکلات برطرف نشده بلکه مشکلات جدیدی نیز افزوده شده است.

مشکل دیگر این جماعت عدم شناخت درست از نیاز جامعه و پاسخ مناسب به آن است. امروز خواسته اصلی مردم بهبود معیشت و تأمین رفاه نسبی از سوی دولت است. اما همواره اصلاح‌طلبان و افراد حامی این جریان پاسخ سیاسی به مطالبات اقتصادی داده‌اند که اظهارنظر و نطق امروزه نمایندگان لیست امید نیز بیانگر همین واقعیت است.

کسانی‌که در طول این ۴۰سال در بسیاری از مقاطع در رنج و تلاش و فداکاری مردم (در بصیرت، در میدان بودن، در ولایت‌پذیری، در عمل به آرمان‌های امام و جنگ با دشمنان) سهمی ندارند قطعاً نمی‌توانند برای روزهای سخت آنان نیز نسخه بپیچند؛ بنابراین همدردی آنان نه‌تنها دوای درد و مرهمی برای آمال مردم نمی‌شود بلکه زمینه را برای توطئه بیشتر دشمنان و معاندان فراهم می‌آورد.  

همان‌طور که آقای سید حسن خمینی گفته است همه رفتنی هستند و این تنها مردم هستند که تصمیم‌گیر بر آینده و سرنوشت خود هستند، همچنانکه روز گذشته بار دیگر به صحنه آمدند و انزجار خود را از مسوولان بی‌بصیرت و حمایت خود را از انقلاب اسلامی، نه در حرف بلکه در عمل ثابت کردند.

همچنان‌که علی خمینی گفته است: انقلاب زنده است و دلیل ما این است که همان آرمان‌های اول انقلاب هنوز آرمان ملت است و هنوز ملت آن‌ها را می‌خواهند و می‌پذیرند؛ لذا باید بازگشت به آرمان‌ها داشته باشیم تا ببینیم آرمان‌های اصیل چه بوده و قله‌ها کجاست و قرار است به کجا برسیم. یکی از این قواعد فرمایش امیرالمؤمنین؟ع؟ در مورد چهار دلیل فروپاشی حکومت هاست؛ اولین دلیل مورد اشاره ایشان، «تضییع اصول» (ضایع کردن اصول اساسی) است.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ