18:52:02 - دوشنبه 8 جولای 2019
فارس من| سیاسی‌کاری در تار و پود ورزش کهگیلویه و بویراحمد با انتصاب سیاسیون در هیات‌ها

سیاسی‌کاری در تار و پود کهگیلویه و بویراحمد رسوخ کرده و هر جا که پا بگذاری رد پای سیاسیون مشهود و قابل احساس است که ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست.

فارس من| سیاسی‌کاری در تار و پود ورزش کهگیلویه و بویراحمد با انتصاب سیاسیون در هیات‌ها

به گزارش سراج نیوز  از یاسوج اگر استان کهگیلویه و بویراحمد نتوانسته علی‌رغم همه ظرفیت‌ها و استعدادهایی که دارد روی پیشرفت و توسعه را به مانند سایر استان‌های برخوردار ببیند و به قولی از کاروان توسعه عقب مانده است یکی از مهم‌ترین دلایل آن سیاسی‌کاری در امور مختلف است.

سیاست و به عبارت بهتر سیاسی‌کاری در تار و پود کهگیلویه و بویراحمد رسوخ کرده و هر جا که پا بگذاری رد پای سیاسیون مشهود و قابل احساس است که ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست.

در فرهنگ و اقتصاد و بخش عمرانی و ورزش و امور بانوان و امور آقایان و همه و همه سیاسی‌کاری و رسوخ سیاسیون بلای جان شده و اجازه نداده که پیشرفتی در کارها و امور صورت گیرد که بحث امروز ما در خصوص ورزش است.

در سامانه فارس من به عنوان پل ارتباطی میان خبرگزاری فارس و مردم یکی از درخواست‌ها برای پی‌گیری با عنوان «انتصابات سیاسی در هیات‌های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد» است که در ادامه و توضیح این سوژه چنین آمده که سال‌های اخیر به وفور مشاهده کرده‌ایم که مسوولیت هیات‌های ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد به مسوولان استانی واگذار شده و برای مثال معاون استاندار رئیس هیات والیبال و مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد رئیس هیات اسکواش استان است که شاید در این زمینه هیچ تخصصی نداشته باشند.

برای پی بردن به چند و چون قضیه به سراغ برخی از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی استان رفتیم و از آن‌ها در همین خصوص سؤالاتی پرسیدیم.

علی‌زاده از ورزشکاران رشته‌های رزمی در استان با اشاره به رکود در ورزش کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: هر چند در دوره مدیریت فعلی ورزش استان بهتر از دوره قبل بودیم اما پیشرفت آن چنانی در ورزش استان مشاهده نمی‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که مسؤولان ورزش استان معتقدند چون با تعداد نفرات بیشتری به مسابقات آسیایی جاکارتا رفتیم لذا ورزش استان پیشرفت چشمگیری داشته است این گونه گفت که ورزش استان از پایه ضعیف است و اگر در مقطعی کاری انجام شده نباید آن را جهش ورزش استان تلقی کرد.

اما مهم‌ترین قسمت سوال ما از وی در خصوص سیاسی‌کاری در ورزش استان بود که آن را رد نکرد و گفت: مگر می‌شود در ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد سیاسی‌کاری نشود نگاهی به تعیین رؤسای هیئت‌های ورزشی بیندازید تا رد پای نمایندگان مجلس را در انتصابات هیات‌ها ببینید.

وی با نام بردن از نام چند هیات ورزشی بزرگ استان به سیاسی‌کاری در آن‌ها اشاره کرد و گفت: تا هنگامی که چنین رویه‌ای در هیات‌های ورزشی وجود داشته باشد ورزش استان سرانجامی پیدا نخواهد کرد.

موسوی از پیشکسوتان فوتبال استان هم با بیان این که سیاسی‌کاری با ورزش استان عجین است اظهار کرد: هیات‌های ورزشی به دست افراد کاردان سپرده نمی‌شود و وقتی از مسؤولان دلیل این کار را می‌پرسیم حرفی می‌زنند که هیچ گونه مبنای علمی و عقلی ندارد.

وی گفت: آقایان اعتقاد دارند که افراد متنفذ سیاسی با خود برای ورزش پول می‌آورند اما سؤال من این است که در رشته‌هایی که این سیاسیون مسؤولیت داشته‌اند تاکنون چه گلی بر سر خود ریخته‌ایم.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ