18:10:22 - جمعه 12 جولای 2019
استمدادی که امام جمعه قلعه رئیسی از آیت‌الله ملک‌حسینی و استاندار جست؛

وضعیت حجاب در خیابان‌ها و مراکز عمومی کهگیلویه و بویراحمد مایه شرمساری است / کاری کنید
  سراج نیوز :حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی ظهر امروز (۲۱ تیرماه ۹۸) در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: در روز قیامت همه چشم‌ها گریان هستند فقط صاحبان سه چشم که چشمی که از ترس خدا گریه کرده باشد، اهل اشک برای خدا باشد و گریه یکی از نعمت الهی است و گریه اظهار زبونی و زاری در برابر لطف بی‌کران الهی است.
 امام جمعه قلعه رئیسی تصریح کرد: تاکتیک آمریکایی‌ها ممانعت از جنگ حفظ فشار و شروع گفت‌وگو و مذاکره است و بهترین راهبرد مقابله با آمریکا و راهبرد حمله یکی از راهبردهای دشمن و اگر قرار است با معامله قرن مساله فلسطین فراموش شود باید مساله فلسطین جدی‌تر از قبل فعال و احیاء شود و در موضوع هسته‌ای، منطقه‌ای و موشکی ایران به همین صورت عمل کند.
 وی افزود: در این نبرد بین ایران و آمریکا شکست و پیروزی جریان حق به رهبری نظام جمهوری اسلامی و شکست باطل به رهبری آمریکا و شیطان بزرگ حتمی است و تا وقتی ما اهل استقامت هستیم و بر اهداف و آرمان‌ها و ارزش‌ها ثابت قدم باشیم نصرت الهی شامل حال این امت خواهد بود.
 صلواتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحولات زیادی را در میان افراد و جوامع ایجاد کرد بیان کرد: یکی از عبرت انگیزترین این تحولات تابیدن شعاع این انقلاب در ذهن و قلب شیخ ابراهیم زکزاکی و یاران آن است و این شیخ امتی را تربیت کرد که در خط اصیل ترسیم شده و از جانب حضرت امام و مقام معظم رهبری حرکت کنند؛ اخیراً رژیم نیجریه این شیخ را مسموم کردند وزارت خارجه باید از سازمان کنفرانس اسلامی بخواهد به این مساله ورود کند.
 خطیب جمعه قلعه رئیسی به ولادت حضرت علی بن موسی الرضا اشاره و تاکید کرد: تلاش کنیم زندگی امام رضا پسند داشته باشیم و در همین منطقه خادم امام رضا (ع) باشیم و مجالس دینی و مذهبی را بر پا و شرکت کنیم.
 وی به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین درست جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی که بارها در معرض تبلیغات بدخواهان جمهوری اسلامی قرار گرفته است و دشمنان که به شورای نگهبان حمله می‌کنند چون با اسلامیت نظام مخالف است و تلاش می‌کنند این نهاد را تضعیف کنند تا احکام و قوانین غیر اسلامی در کشور باب شود.
 صلواتی یادآور شد: یکی از شیوه‌های دشمن برای مقابله با شورای نگهبان حمله و اهانت به این شورا و منتسب کردن آنها به استبداد و دیکتاتوری است و شورای نگهبان عماد ملت و دین و مایه اطمینان و سکینه قلب مؤمنین است و در حقیقت نبض نظام اسلامی به شمار می‌رود و همچنین شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم و نظام اسلامی و خار چشم دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی است.
 امام جمعه قلعه رئیسی به هفته عفاف و حجاب اشاره و بیان کرد: فرهنگ عفاف و حجاب باید از خانواده‌ها شروع شود ارزش و عظمت و قداست این آموزه الهی و دینی و انسانی و عقلی باید از درون خانواده نهادینه شود؛ آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی مثل سازمان تبلیغات و اداره ارشاد و اوقاف و بسیج و حوزه‌های علمیه و روحانیت مسئول هستند.
 وی تاکید کرد: متاسفانه امروز فرهنگ عفاف و حجاب دچار آسیب‌های فراوان شده است امروز وضعیت حجاب در خیابان‌ها و بازار و مراکز عمومی و تفریحی استان مایه شرمساری است و انسان از خجالت آب می‌شود که چرا چنین وضعیتی در استان غیور مردان و شیر زنان کهگیلویه و بویراحمد بوجود آمد حقیقتاً جا دارد از غصه بعضی بمیرند.
صلواتی خاطرنشان کرد: امروز تالارها در استان ما مکانی هستند برای نمایش بی حجابی و بی حیایی، از ساحت مقدس خانواده‌ها غیرت زدایی و عفت زدایی می‌کنند آنچه در تالارهای استان اتفاق می افتد مایه شرمساری و توهین و دهن کجی به ارزش‌ها و آرمان‌هاست و خیانت به احکام اسلام و خون مطهر شهیدان است متولیان این نهادها سرشان را از زیر برف غفلت بیرون آورند چرا جلو این مراکز گناه گرفته نمی‌شود؟ ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کجاست؟
آموزش و پرورش چه خدمتی به فرهنگ عفاف و حجاب در این استان نمود؟ چند همایش عفاف و حجاب اجرا نمود؟.
 خطیب جمعه قلعه رئیسی یادآور شد: حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و دانشگاه چه عملکردی دارند؟ نهادهای فرهنگی و حوزه‌های مقاومت خواهران برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب چه اقداماتی انجام دادند؟ وضعیت خیابانها و بازار و مراکز عمومی و تفریحی و پارک‌ها نشان دهنده ضعف خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی است.
صلواتی با بیان اینکه از محضر نماینده معزز ولی فقیه در استان می‌خواهم برای تالارها چاره اندیشی کنند اظهار داشت: خواسته‌ای را هم از استاندار محترم دارم اگر می‌خواهید در این دو سال باقیمانده عمر دولت به فرهنگ قرآن و عترت و دین در این استان خدمتی کرده باشید نهادهای مثل آموزش و پرورش استان و اداره ارشاد اسلامی نیازمند مدیریت انقلابی و جهادی و حزب الهی هستند و این تفکر می‌تواند فرهنگ عفاف و حجاب را از آسیبهای فعلی نجات دهد؛ مردم همه در مقابل خدای متعال و رسول الله و اهل بیت (ع) و قرآن مسئول هستید تالارها مراکز و مجالس گناه و معصیت هستند شرکت در این مجالس حرام است وظیفه آحاد مردم تذکر لسانی است و وظیفه نیروی انتظامی مبارزه و برخورد با بی حجابی است رسالت علما و روحانیون کار فرهنگی است.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ