4:24:32 - پنج‌شنبه 12 سپتامبر 2019
از ضعف مدیریتی در شهر یاسوج تا مصوبه‌ای که بار ترافیکی را افزایش می‌دهد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصوبه جمع‌آوری اتوبوس‌هایی که در اختیار دانشگاه است باعث افزایش بار ترافیکی می‌شود.

از ضعف مدیریتی در شهر یاسوج تا مصوبه‌ای که بار ترافیکی را افزایش می‌دهد

به گزارش سراج نیوز به نقل از فارس از یاسوج، احد جمالی در نشست پیش از ظهر امروز شورای ترافیک با بیان اینکه آمار تلفات ۵ ماهه استان نسبت به کل کشور مطلوب نیست،گفت: بالا بودن حوادث رانندگی ناشی از وضعیت توپوگرافی پیچیده و خشن استان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ باعث گشایش در راه‌های استان شد، گفت: ۸۱ نقطه حادثه‌خیز در سطح استان شناسایی شده در حالی که تعداد نقاط حادثه‌خیز استان بیش از این آمار است.

وی بر اجرای کار پژوهشی برای حفظ و نگهداری از تونل‌ها تاکید کرد و افزود: در استان فارس بیشترین تلفات رانندگی در شعاع ۱۵۰ کیلومتری اتفاق می‌افتد و طبق آمار در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج هم تخلفات در همین شعاع است لذا با توجه به کثرت جمعیت در مرکز استان نماینده مردم در مجلس موضوع را در دستور کار قرار دهد.

لزوم توجه به زیرساخت‌ها 

عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه نشست شورای ترافیک با اشاره به اینکه از سال ۸۶ تاکنون عضو کمیسیون راه‌ها است، گفت: در اسفند ماه سال ۸۵ از تعداد ۸ میلیون خودرو در کشور ۲۸ هزار نفر در حوادث جاده‌ای کشته شدند.

وی عنوان کرد: آمار خودرو و حوادث رانندگی سال گذشته ۲۴ میلیون خودرو و ۱۷ هزار کشته در حوادث رانندگی بود که علی‌رغم سه برابر شدن خودروها شاهد کاهش تلفات رانندگی هستیم لذا بر موضع زیرساخت‌ها توجه ویژه‌ای شود.

در ادامه غلام‌محمد زارعی جاده، خودرو و فرهنگ را سه عامل مهم در تصادفات عنوان کرد و گفت:هیچ کدام از این سه موارد را نمی‌شود بر دیگری ترجیح داد، خود من یکی از منتقدان خودرو هستم اما در برخی موارد فرهنگ و جاده عامل حوادث و تلفات رانندگی هستند.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها گفته‌ام نگاه بخشی خوب نیست، گفت: اینکه مدیران استان از کمبود منابع حرف می‌زنند سخن درستی است اما بیشتر از آنکه با کمبود منابع مواجه باشیم با ضعف مدیریت روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: در شهر یاسوج پر کردن یک چاله چند ماهی طول می‌کشد اینکه ربطی به پول ندارد، ضعف‌ها موجب شده مردم تا ماه‌ها آثار گرد و خاک را مشاهده کنند، پر کردن یک چاله اینقدر طول می‌کشد تا حادثه‌ای رخ می‌دهد.

بی‌توجهی مسوولان به طرح جامع ترافیک شهر یاسوج 

در ادامه شهردار یاسوج با اشاره به اینکه طرح جامع ترافیک برای نخستین بار در استان شروع شده گفت: تدوین سند حمل و نقل پر هزینه است برای این پروژه ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده اما بعد از گذشت ۱۸ ماه تنها ۳ درصد نقدینگی اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: برای خرید سیستم پایش تصویری به پول نقد نیاز داریم، فرمانداری بویراحمد ۱٫۹ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات سیستم پایش تصویری در نظر گرفته اما هنوز تخصیص نیافته است.

در بخش پایانی این نشست هم پرویز یزدان‌پناه بیان کرد: سرعت‌کاه‌های استان غیر استاندارد هستند اما اصلاح که نشدند هیچ ۳۰ درصد افزایش پیدا کردند که لازم است مصوبات شورای ترافیک در این زمینه اجرا شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش نظارت پلیس در شهر عنوان کرد: تصویب شده اتوبوس‌هایی که در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد از اول مهر ماه جمع‌آوری شوند که جمع‌آوری اتوبوس‌ها باعث افزایش ترافیک در مرکز استان می‌شود.

در بخش پایانی این نشست سردار مهدی انصاری در واکنش به سخنان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مبنی کاهش نظارت پلیس در شهر گفت: ۷۰ درصد مجروحین حواث رانندگی بعد از انتقال به مراکز درمانی فوت می‌کنند که بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به جای پرداختن به کاهش نظارت پلیس در این زمینه کاری انجام دهد.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برندآپ تبلیغات تبلیغات برندآپ برندآپ