8:48:01 - پنج‌شنبه 18 ژوئن 2020
تاکید بر اشتغال پایدار کمیته امداد/ایجاد بیش از ۵ هزار شغل در کهگیلویه و بویراحمد
نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ایجاد اشتغال پایدار توسط کمیته امداد در استان تاکید کردند.

به گزارش سراج خبر ، آیت‌الله سید نصیر حسینی در دیدار سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد کشور که به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده گفت: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به جهت شجاعت و غیرتی که داشتند زیر بار حکومت ستم‌شاهی نرفتند به همین جهت مورد ظلم واقع شدند و محروم ماندند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همه خدماتی که به این استان شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و در همان روزهای نخست انقلاب جاده، برق و آب تا دورترین نقطه این استان رفت.

وی با بیان اینکه به مردمی که شایسته خدمت بودند خیانت شد و شرایط سختی به آنها در رژیم گذشته تحمیل شد، افزود: در میان خدماتی که بعد از انقلاب به مردم ارائه شد خدمات کمیته امداد قابل مشاهده است.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد بر ایجاد اشتغال پایدار کمیته امداد در این استان تاکید کرد و گفت: کمیته امداد با خدمات خود خانواده‌های تحت پوشش را در مسیر کار، تولید و فعالیت قرار دهد.

حسینی خواستار نظارت بیشتر بر وام‌های پرداختی کمیته امداد در حوزه اشتغال شد و افزود: نظارت شود که از قِبل این تسهیلات اشتغال ایجاد شود.

وی بر توزیع بسته‌های فرهنگی امداد در میان اقشار تحت پوشش تاکید کرد و گفت: چند سال در این منطقه هستم و خوب می‌دانم در حوزه فرهنگ بیشتر باید کار شود گاهی مشکلات بیکاری و نبود شغل نیست مسئله فرهنگ است و در این  حوزه هم باید سرمایه‌گذاری کنیم.

در ادامه هم حسین کلانتری استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش کمیته امداد تاکید کرد و گفت: ۱۵۰۰ واحد مسکن به محرومین تحت پوشش کمیته امداد اختصاص داده شده اما از کمیته امداد حضرت امام(ره) انتظار کمک بلاعوض داریم که به ازای هر خانوار ۱۰ میلیون کمک بلاعوض شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهم اشتغال امداد استان در سال جاری ۵ هزار و ۵۰۰ مورد است که از کمیته امداد می‌خواهیم سقف اشتغال استان را آزاد بگذارد تا اشتغال بالاتر از این رقم باشد.

وی به بیماری کرونا و خسارات واحدهای تولیدی در نتیجه شیوع این ویروس منحوس اشاره کرد و گفت: مصوب شده هر واحدی در کهگیلویه و بویراحمد که تا سقف ۱۰ نیرو از افراد تحت پوشش امداد بگیرد از ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون به آن واحد تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به تفاهم‌ رسیدیم که جهیزیه زوج‌ها به صورت مشارکتی تامین شود و با مشارکت سپاه و کمیته امداد تا سقف تعیین شده تامین جهیزیه شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت برگزاری دوره‌های آموزشی در این استان وجود دارد، افزود: معاونت اقتصادی کمیته امداد کشور به کهگیلویه و بویراحمد سفر کند تا با توجه به ظرفیت شما و امکانات ما در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان اقداماتی صورت گیرد.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ