11:10:27 - جمعه 19 ژوئن 2020
انتقاد از چهره زشت مبادی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد/مردم و مسوولان به فکر باشند
به گزارش سراج نیوز از یاسوج؛ حجت الاسلام سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۶۰ به فرمان امام خمینی اظهار کرد: روحانیون فعالان عرصه تبلیغ دین هستند و دین اسلان برای ترویج و نشر و فراگیری نیاز […]

به گزارش سراج نیوز از یاسوج؛ حجت الاسلام سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۶۰ به فرمان امام خمینی اظهار کرد: روحانیون فعالان عرصه تبلیغ دین هستند و دین اسلان برای ترویج و نشر و فراگیری نیاز به مبلغ و تبلیغ دارد اگر علما و فقها و مراجع تقلید و مروجان دینی نبودند دین گسترش پیدا نمی کرد.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: چند ماهی بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا مساجد و مصلاها و منبرها و حرم امام زادگان و سخنرانی های مذهبی تعطیل شده بود و ملت ایران در عرصه مذهبی و فرهنگی آسیب جدی دید اگر سخنرانی های مذهبی و منبرها نباشد مشکلات اخلاقی و عقیدتی رواج پیدا می‌کنند.

حسینی گفت: باید در حوزه تبلیغ دین کار و تلاش بیشتری در استان و کشور شود و با روش‌های مختلف و رسانه و فضای مجاری برای ترویج هر چه بیشتر دین استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به روز اصناف گفت: اصناف قشر پر تلاش هستند که بار تولید و اشتغال و اقتصاد بر عهده آنان است در این بیماری کرونا آسیب جدی دیدند که باید حمایت شوند.

وی با اشاره به همدلی و مواساات مد نظر رهبری گفت: حرکتی انقلابی بود که در تاریخ ایران کم سابقه بود و کمک قابل توجهی به نیازمندان شد و این کمک همراه با کرامت و منزلت انسانی بود.

حسینی گفت: اصناف قبل و پس از پیروی انقلاب نقش حیاتی در خنثی کردن توطئه های دشمنان داشتند و هم اینک در کم اثر کردن تحریم های دشمنان نقش دارند و در جبهه اقتصادی در حال مجاهدت هستند.

امام جمعه یاسوج در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی گفت: دشمن به دنبال تزلزل خانواده در کشور است باید دختران محجبه و با ایمان در کشور تربیت کنیم دشمن درصدد ایجاد تزلزل و فروپاشی خانواده ایرانی است و اگر درصدد خنثی کردن این توطئه هستند باید دختران خوبی تربیت کنیم تا مدیران خوبی در آینده داشته باشیم.

وی گفت: در مبادی خروجی و ورودی برخی شهرهای استان به ویژه یاسوج زباله‌هایی ریخته شده که مسوولان باید فکر و تدبیر کنند و مدیریت شود و خود مردم هم باید بیشتر رعایت کنند چرا که اقدام زشت و ناپسندی است و باعث بروز بیماری و زشتی چهره شهرهای استان می شود.

حسینی به سفر روز گذشته رئیس کمیته امداد کشور به استان که قول های مساعدی برای ایجاد اشتغال و ساخت مسکن برای مددجویان داده بود که امیدواریم به زودی محقق شود.

منبع:
مسجد فاطمه الزهرا(س) برنامه تابستانه مسجد الزهرا برنامه اندروید تبلیغات برندآپ برندآپ